
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 500.709277 mg |
| Frequency | 37 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 4 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 12 ns |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Propagation Delay | 30 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Frequency | 19 MHz |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81390
Ext.Price$0.81390
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81390 | $0.81390 |
| 10 | $0.59161 | $5.91610 |
| 25 | $0.53604 | $13.40100 |
| 50 | $0.50433 | $25.21650 |
| 100 | $0.47449 | $47.44900 |
| 300 | $0.46053 | $138.15900 |
| 500 | $0.44698 | $223.49000 |
| 1000 | $0.43383 | $433.83000 |
| 3000 | $0.42106 | $1263.18000 |
| 5000 | $0.40866 | $2043.30000 |
